Hovedsiden > Nettbutikk > Matvarer > Nøttestenger m/... > Nøttestang Niagara Apple Country
Nøttestang Niagara Apple Country
Taste of Nature (Canada)
Taste of Nature-serien er 100% sertifiserte økologiske stenger (= organic bars), laget av naturens aller beste råvarer. De er kaldpressede, så de bevarer mest mulig av sine opprinnelige, naturlige næringsverdier. De har lav glykemisk indeks. De er både vegan- og Kosher-sertifiserte. De er også laktosefrie, sukkerfrie og inneholder ingen genmodifiserte ingredienser, heller ingen kunstige tilsetninger.
Niagara Apple Country har en herlig blanding av hjertevennlige havregryn, velsmakende mandler, smaksrike Niagara-epler og et lite hint av kanel, naturlig søtet med rosiner, agavesirup og brun rissirup. Et godt lite mellommåltid når du har lyst på noe som både er sunt og mettende.
Nøttestengene fra Taste of Nature blir produsert i små partier, så de alltid skal være så ferske som mulig når du kjøper dem. Det vil du absolutt kunne kjenne – det er nettopp derfor de smaker så godt.
Hvorfor er kaldpressing viktig?
Taste of Nature-nøttestengene er kaldpressede – de blir aldri varmet opp. Oppvarming ødelegger stort sett alltid mange nyttige næringsstoffer, som vitaminer og enzymer. Disse nøttestengene blir derfor laget på en mye mer skånsom måte, med kun grovhakking av større ingredienser (som for eksempel nøtter). Deretter blandes disse sammen med frukt og annen naturlig søtning og presses sammen uten bruk av varme. Dette bevarer alle de gunstige næringsstoffene i de naturlige råvarene – og du får en mer riktig konsistens som gjør det nødvendig å tygge nøttestengene ordentlig.
Innhold:
Mandler, havregryn*,agavesirup, rosiner, epler, brun rissirup, sprø brun ris og kanel.
* OBS: Hvis du har glutenintoleranse (cøliaki), bør du unngå denne nøttestangen fordi havregrynene er produsert på et anlegg som også behandler glutenholdige kornsorter.
Næringsverdi (pr. nøttestang à 40 g):
Kcal: 150
Fett: 5 g (8%)
Mettet fett: 0,5 g (3%)
Transfett: 0 g
Kolesterol: 0 mg
Natriumklorid (salt): 5 mg (0%)
Karbohydrat: 26 g (9%)
Kostfiber: 3 g (11%)
Naturlige sukkerarter: 13 g
Protein: 3 g
Vitamin A: (0%)
Vitamin C: (0%)
Kalsium: (4%)
Jern: (8%)
(%) = prosent av daglig anbefalt inntak
OBS: Kan inneholde spor av andre nøtter og soya.
Produktomtaler
ERFARINGER?
Vi hører gjerne fra deg. Klikk her
Christina ( Sira)
Jeg har nå brukt Bio-Life Multi B-Stress i over 8 mnd. Hadde tidligere store problemer med håravfall. Er bare så kjempefornøyd med produktet - mister IKKE lenger håret mitt! Negler og hud har også blitt bedre.


